تعهد به جامعه و محیط زیست، از مهم­ترین مفاهیم مطرح در شرکت طب پردیس کیهان است. ما همواره در توسعۀ کسب و کار به مسئولیت‌های اجتماعی‌مان توجه داشته‌ایم و در برابر جامعه و محیط زیست مسئول، متعهد و پاسخگو بوده ­ایم. ارتقای HSE یا همان مسائل سلامت، ایمنی و محیط زیست مورد تأکید همیشگی ما بوده و در تمامی مکان­های مرتبط با گروه طب پردیس کیهان و پروژه­ ها اهمیت ویژه‌ای داشته است. این امر ریشه در اهمیت حفظ سلامت منابع انسانی به طور عام و حراست از منابع دخیل در کسب و کار و تولید به طور ویژه و نیز اهمیت حفاظت از محیط زیست دارد.

شرکت طب پردیس کیهان، با هدف ارتقاء عملکرد سازمانی خود در حوزۀ حفاظت از محیط زیست و دستیابی به استانداردهای موجود در این زمینه، اقدام به اخذ گواهینامه‌های زیست محیطی مختلف کرده است. تلاش‌های متعددی نیز در جهت افزایش بهره­ وری محصولات تولیدی از طریق همکاری با موسسات دارای جدیدترین فناوری‌های مرتبط در سطح جهان و دستیابی به دانش روز انجام شده است. حرکت به سوی تولید محصولات باکیفیت برای پاسخ به نیازهای جامعه با بهره‌گیری از روش‌های پایدار و حافظ محیط زیست از مهم­ترین اهداف شرکت است.

ما معتقدیم مسئولیت‌پذیری اجتماعی یک تعهد است که در حیطه ­های زیر مطرح می­شود:

  • تعهد در قبال حفظ محیط زیست
  • تعهد در قبال عدم تبعیض در امور استخدامی و توجه به تأمین نیازهای کارکنان
  • تعهد در قبال عدم ارائه محصولات زیان‌آور و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت
  • تعهد در قبال اختصاص منابع مالی در مسیر تامین رفاه عمومی مورد قبول اکثریت جامعه
  • تعهد در قبال نپرداختن به فعالیت­ های غیراخلاقی
  • تعهد در قبال اصول بنیادین انسانیت و پاسخگویی در قبال آن­ها

مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) موضوع حساس و توجه‌برانگیزی در سال‌های اخیر بوده است. سازمان‌های سرآمد به عنوان سازمان‌هایی پاسخگو، برای شفاف‌سازی عملکردشان در برابر ذی نفعان خود و ایفای تعهدات‌شان در حوزۀ مسئولیت اجتماعی، ارزش‌های خویش را ابراز می‌دارند و اطمینان حاصل می‌کنند که این تعهدات در سراسر سازمان جاری شوند. به این ترتیب، هم سازمان از رویکرد اخلاقی‌تر و منسجم‌تری نفع می‌برد و هم جامعه و طرف‌های ذینفع، نظر و برداشت بهتری از عملکرد و نقاط قوت سازمان خواهند داشت.

از آنجا که مسئولیت اجتماعی، مجموعۀ وظایف و تعهداتی است که یک سازمان بایستی در جهت حفظ و مراقبت از آن­ها و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد و با توجه به اهمیت این حوزۀ تاثیرگذار بر فعالیت سازمان، گروه طب پردیس کیهان نیز اصولی را برای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود تدوین کرده است. توجه به ذینفعان کل گروه، بررسی و درک نیازها و انتظارات آن­ها و همچنین پاسخگویی معقول و متناسب به این نیازها، یکی از اصول اصلی شرکت در حوزۀ ایفای مسئولیت اجتماعی است.

ما در شرکت طب پردیس کیهان مانند بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر به انجام مسئولیت‌های اجتماعی فردی و سازمانی خود در قبال رعایت قوانین و اصول متعارف اجتماعی متعهد هستیم و همواره احترام به ملاحظات مختلف قانونی، اخلاقی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را مورد توجه قرار داده ­ایم. همچنین شرکت طب پردیس کیهان در طول فعالیت خود تلاش کرده است تا با در نظر گرفتن و توجه به نیازهای متنوع و متفاوت مخاطبان و ذی­نفعان، در مسیر تحقق درخواست‌های منطقی و متوازن عموم ذی‌نفعان و مدیریت رضایت آن­ها حرکت کند.